Nie sztuką jest kupić doskonałe wino za „ciężkie” pieniądze. Wina ikonowe są doskonale znane, po prostu trzeba mieć odpowiednią ilość gotówki i wybrać się do dobrego sklepu z winami. Znacznie trudniejszym zadaniem jest wybór dobrego wina za nieco mniejsze pieniądze. W kategorii win masowych mamy do czynienia z olbrzymią ilością win o różnej jakości. Sztuką jest znaleźć te, które po prostu nam smakują i możemy sobie pozwolić na ich zakup na co dzień. Zadanie nie jest łatwe, ale warto szukać. Sięgnąłem ostatnio do moich zapasów i znalazłem wino, kupione jakiś czas temu w jednym z trójmiejskich sklepów z winem. Chilijski Huaquen Carmenere 2011 z Central Valley. Zakupione za 34 zł, cena więc zdecydowanie przyzwoita.

Huaquen www.delightoftaste.com

Huaquen www.delightoftaste.com

Huaquen www.delightoftaste.com

Co można o nim powiedzieć? Nie jest to na pewno wino z kategorii wytwornych, to nie ta półka cenowa. Ale… Ma piękną, ciemnoczerwoną barwę, zapowiadającą co najmniej ciekawe wino. Łzy na kieliszku gęste, czerwone, widać że ma całkiem dobrą gęstość. Zapach delikatny, wyczuwalne ciemne owoce.

Huaquen www.delightoftaste.com

W smaku daje się wyczuć dobry balans między owocem i beczką. Wino nie jest może bardzo ciężkie, ale jednak przyjemnie intensywne w smaku, obfitujące w miękkie taniny. Można się nim naprawdę przyjemnie delektować. Polecam jako wino na co dzień, ale też nie ma się czego obawiać podając je gościom na imprezie. Zdecydowanie dodaję do mojej listy win w kategorii ciekawych win niskobudżetowych.

PS. Podziękowania dla Jakuba za dobrą podpowiedź.

Moja ocena:

7/10